Objavljeno: 16.10.2018.

U Vitezu počela edukacija o promoviranju suživota i poštivanju različitosti

U maloj sali Općine Vitez danas je održano prvo predavanje u okviru druge faze implementacije projekta Dijalog za budućnost: promocija suživota i različitosti u Bosni i Hercegovini.

 

Predstavnici organizacija civilnog društva, lokalne vlasti, predstavnici mladih, te obrazovnih i kulturnih institucija kroz ovaj projekt mogu dati doprinos izgradnji mira i suživota, te dobiti podršku za daljnji razvoj i promociju pozitivnih društvenih praksi u svojim lokalnim zajednicama.

 

Ovaj je projekt počeo kao zajednička inicijativa Predsjedništva Bosne i Hercegovine i Ujedinjenih nacija, a nastao je kao odgovor na potrebe za stvaranjem prostora za dijalog i promociju suživota u BiH, koji su zajednički provodile agencije UNESCO, UNICEF i UNDP.

 

Ciljevi projekta Dijalog za budućnost su izgradnja razumijevanja u cijeloj zemlji. Građani i zajednice mogu ostvariti zajedničke ciljeve promoviranjem suživota i poštivanjem različitosti, povećavanje učešća mladih u dijalogu o reformama u BiH.

 

Ključni rezultati ovog projekta uključuju jačanje domaćih kapaciteta za postizanje mira kroz dijalog i promjenu politike, te postizanje otvorenog dijaloga između građana i društvenih zajednica u BiH.

 

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama