Objavljeno: 31.10.2018.

Održan sastanak s predstavnicima poslovnih subjekata iz Počulice i Šljivčice

U sklopu aktivnosti unapređenja suradnje između Općine Vitez i poslovnih subjekata koji posluju na području ove općine, jučer je u prostorijama firme „IGM IUT Haskić“ u Počulici održan radni sastanak s predstavnicima poslovnih subjekata iz Počulice i Šljivčice.

 

Tijekom sastanka se razgovaralo o problemima poslovanja gospodarskih subjekata u Počulici i Šljivčici, te o infrastrukturnim problemima u ovoj poslovnoj zoni.

 

Jedan od glavnih problema Poslovne zone Šljivčica i Počulica su uključenja i isključenja na regionalni put R441 i pristup na magistralni put M5, te dugo čekanje na građevinsku dokumentaciju za proširenje pojedinih objekata. Predstavnici 15 poduzeća koja posluju u ovoj poslovnoj zoni na sastanku su istaknuli i probleme čestih isključenja električne energije iz nepoznatih razloga i visoke novčane kazne za postavljene bilborde gospodarskih subjekata.

 

Tijekom sastanka istaknuta je potreba za boljom suradnjom i komunikacijom između gospodaskih subjekata Poslovne zone Šljivčica i Počulica. Naglašeno je da su ovakvi sastanci potrebni svim zainteresiranim stranama i da postoji potreba za značajnim unapređenjam komunikacije i razmjene informacija, osobito kada se govori o planovima i aktivnostima u Poslovno-stambenoj zoni Šljivčica.

 

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić kazao je da postoji potreba poboljšanja poslovanja gospodarskih subjekata u općini Vitez, te naglasio da Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez nastoji riješiti probleme koji usporavaju poslovanje, rast i razvoj poslovnim subjetima ove poslovne zone.

 

U razgovoru s predstavnicima gospodarskih subjekata ove poslovne zone Načelnik je istaknuo potrebu češćeg obilaska svih poduzeća s ciljem identifikacije problema u poslovanju koje može otkloniti općinska Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj sama ili u suradnji s drugim institucijama.

 

Moderator satanka Ismet Trako zahvalio je svim sudionicima sastanka na odzivu i konstruktivnoj raspravi, predstavnicima firme IGM IUT Haskić na ustupljenom prostoru za održavanje sastanka , a predstavnike svih gospodarskih subjekata pozvao na daljnju suradnju sa Službom za poduzetništvo i lokalni razvoj općine Vitez.FOTO: Klix.ba

Ostale vijesti

18.2.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

18.2.2020.   Obavijest kandidatima koji su se prijavili na Javni oglas za prijem u radni odnos u JKP“Vitkom“ d.o.o. Vitez

12.2.2020.   J A V N I K O N K U R S za prijem pripravnika sa visokom stručnom spremom u općinski organ uprave Općine Vitez

11.2.2020.   Informacija o nastavku projekta rekonstrukcije vodovodne mreže BP Petrol-Ahmići, općina Vitez

11.2.2020.   Karate klub "Ipon" Vitez uručio zahvalnicu načelniku

31.1.2020.   JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na određeno i neodređeno vrijeme - JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez

29.1.2020.   Poziv na predavanje "Ishrana muznih grla"

28.1.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

27.1.2020.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

22.1.2020.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu sredstava za podršku poljoprivredi u 2019 godini

21.1.2020.   Javna ustanova DOM ZDRAVLJA VITEZ raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos doktora medicine

21.1.2020.   OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

20.1.2020.   J A V N I P O Z I V Izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine, raseljenim osobama u Bosni i Hercegovini i povratnicima u Federaciju Bosne i Hercegovine

17.1.2020.   JAVNI OGLAS za izbor kandidata za dodjelu specijalizacije - JU Dom zdravlja Vitez

16.1.2020.   NATJEČAJ za dodjelu studentskih stipendija za školsku 2019./2020. godinu