Objavljeno: 31.10.2018.

Održan sastanak s predstavnicima poslovnih subjekata iz Počulice i Šljivčice

U sklopu aktivnosti unapređenja suradnje između Općine Vitez i poslovnih subjekata koji posluju na području ove općine, jučer je u prostorijama firme „IGM IUT Haskić“ u Počulici održan radni sastanak s predstavnicima poslovnih subjekata iz Počulice i Šljivčice.

 

Tijekom sastanka se razgovaralo o problemima poslovanja gospodarskih subjekata u Počulici i Šljivčici, te o infrastrukturnim problemima u ovoj poslovnoj zoni.

 

Jedan od glavnih problema Poslovne zone Šljivčica i Počulica su uključenja i isključenja na regionalni put R441 i pristup na magistralni put M5, te dugo čekanje na građevinsku dokumentaciju za proširenje pojedinih objekata. Predstavnici 15 poduzeća koja posluju u ovoj poslovnoj zoni na sastanku su istaknuli i probleme čestih isključenja električne energije iz nepoznatih razloga i visoke novčane kazne za postavljene bilborde gospodarskih subjekata.

 

Tijekom sastanka istaknuta je potreba za boljom suradnjom i komunikacijom između gospodaskih subjekata Poslovne zone Šljivčica i Počulica. Naglašeno je da su ovakvi sastanci potrebni svim zainteresiranim stranama i da postoji potreba za značajnim unapređenjam komunikacije i razmjene informacija, osobito kada se govori o planovima i aktivnostima u Poslovno-stambenoj zoni Šljivčica.

 

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić kazao je da postoji potreba poboljšanja poslovanja gospodarskih subjekata u općini Vitez, te naglasio da Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez nastoji riješiti probleme koji usporavaju poslovanje, rast i razvoj poslovnim subjetima ove poslovne zone.

 

U razgovoru s predstavnicima gospodarskih subjekata ove poslovne zone Načelnik je istaknuo potrebu češćeg obilaska svih poduzeća s ciljem identifikacije problema u poslovanju koje može otkloniti općinska Služba za poduzetništvo i lokalni razvoj sama ili u suradnji s drugim institucijama.

 

Moderator satanka Ismet Trako zahvalio je svim sudionicima sastanka na odzivu i konstruktivnoj raspravi, predstavnicima firme IGM IUT Haskić na ustupljenom prostoru za održavanje sastanka , a predstavnike svih gospodarskih subjekata pozvao na daljnju suradnju sa Službom za poduzetništvo i lokalni razvoj općine Vitez.FOTO: Klix.ba

Ostale vijesti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

29.7.2021.   Uručene plakete i priznanja Općine Vitez

28.7.2021.   Obavijest o prestanku snabdijevanja pitkom vodom