Objavljeno: 28.4.2016.

„MALA SPORTSKA OLIMPIJADA“ POVODOM OBILJEŽAVANJA DANA OPĆINE VITEZ

„Mala olimpijada“ održala se jučer u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu sa početkom u 10,00 sati povodom obilježavanja Dana općine Vitez.
Na olimpijadi su učestvovale tri Osnovne škole Vitez, Dječji vrtić Vitez i Univerzalna sportska škola „Korak naprijed“.  Organizirali su sportsko natjecanje  na kome je sudjelovalo 250  djece.
U pripremi i realizaciji same manifestacije pod nazivom „Mala olimpijada“ sudjelovali  su nastavnici tjelesne kulture,  učitelji razredne nastave i  odgajatelji. Ovim projektom su bila obuhvaćena djeca uzrasta od pet do deset godina.
Na samom počeku djeci se obratio i načelnik općine Vitez gosp. Advan Akeljić, poručivši im da se dobro zabave i da  se ne povrijede.
Djeca su bila podijeljena u 12 ekipa, njih 250, trčali su, nosili štafete, radili vježbe, povlačili konopac , kako su  rekli važno je sudjelovati, a ne pobijediti.
Za one koji su pokazali najbolje rezultate dodjeljene su prigodne diplome i statue za osvojena prva tri mjesta.
Najljepši dio Male olimpijade bio je natjecanje u puzanju beba za koje je također dodjeljena prigodna nagrada.
Program su upotpunili i učenici osnovnih škola koji su pokazali svoj talenat u muzici, te plesna škola LDF.
Da je sve lijepo, dobro, idealno i obojeno u plavo da su su djeca zaista ukras svijeta moglo se vidjeti danas na „Maloj olimpijadi“.