Objavljeno: 28.11.2018.

Predsjednik HNS-a i HDZ-a BiH dr. Dragan Čović posjetio općinu Vitez

Predsjednik HNS-a i HDZ-a BiH dr. Dragan Čović posjetio je danas općinu Vitez gdje se susreo s općinskim načelnikom Tomislavom Bošnjakom-Matićem i načelnikom općine Kiseljak Mladenom Mišurićem-Ramljakom.

Općinski načelnik Tomislav Bošnjak-Matić zahvalio se dr. Čoviću na posjeti, te ga kratko upoznao s dosadašnjim ulaganjima u infrastrukturne projekte u općini Vitez, te o planovima za ulaganja u 2019. godini gdje je posebno istaknuo izgradnju Brze ceste Lašva – Nević Polje.

Razgovaralo se i o izgradnji mosta na rijeci Lašvi koji će povezati urbani dio općine Vitez sa Poslovnim centrom 96 što je jedan od glavnih segmenata prometnog i infrastrukturnog razvoja općine.

Načelnik Bošnjak-Matić je kazao kako općina Vitez realizira plan kapitalnih investicija koje su započete u proteklim mandatima, a koje će trajati cijeli ovaj mandat je rekonstrukcija kanalizacijska i vodovodne mreže, završetak mreže za vodoopskrbu većeg dijela stanovništva općine Vitez, te rekonstrukcija putne infrastrukture u općini Vitez.

Poseban naglasak stavljen je na izgradnju infrastrukture poslovnih centara u općinama Vitez i Kiseljak, što je, prema riječima načelnika jedan od osnovnih preduvjeta za gospodarski razvoj općina Vitez i Kiseljak.