Objavljeno: 7.12.2018.

Utopljavanje zgrade Hrvatskog doma u Vitezu

U općini Vitez trenutno je u tijeku realizacija projekta utopljavanja zgrade Hrvatskog doma (nekadašnjeg Doma kulture) u Vitezu, gdje se radi na termoizolaciji vanjskih zidova - postavljanju toplotne fasade.

Projekt se realizira sredstvima Općine Vitez i Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša, povratka i stambenih poslova Kantona Središnja Bosna sa 36.245,32 KM.

Izvođenje radova izrade termofasade, te dodatne nepredviđene radove utopljavanja objekta vrši GPUD SIGMA-SK doo Zenica.
 

Realizirani radovi na objektu Hrvatskog doma u Vitezu, koji je izgrađen 50.-ih i 60.-ih godina prošlog stoljeća, imaju višestruki značaj: poboljšanje uvjeta za boravak i rad, rješenje problema efikasnijeg zagrijavanja, smanjenje potrošnje energije i racionalizacija troškova.