Objavljeno: 28.4.2016.

ODRŽANA IZLOŽBA SLIKA NERMINA KOZLE

U predivnom ambijentu Gradske galerije Vitez, a povodom obilježavanja Dana općine Vitez u Utorak 26.04.2016. godine otvorena je izložba likovnog umjetnika Nermina Kozle, čovjeka koji svojim kistom prenosi dijelove realnosti koja ga okružuje.Služeći se tehnikom ulje na platnu Kozlo je svojim slikama udahnuo jednu snagu, izražajnost ali i emocionalnu ekspresiju.
Nermin Kozlo rođen je 14.10.1960. godine u Kaknju. Srednju školu završio je u Visokom.
Slikarstvom se aktivno bavi od 1994. godine. Do sada je imao 22 samostalne izložbe u Bosni i Hercegovini,
Hrvatskoj, a od  najznačajnijih ističu se izložbe u Bremenu, Hamburgu i Lunebergu u Njemačkoj.
Živi u Kaknju i aktivno se bavi slikanjem.

U toku izložbe upriličena je i dodjela poklona za najbolje literarne radove osnovnih i srednjih škola općine Vitez. U kategoriji srednjih škola  na temu „Ruke prijateljstva“, najbolji su bili sljedeći učenici:
I.          Ivona Šantić
II.         Ivan Bošnjak Matić
III.       Tamara Martinović
 
U kategoriji osnovnih škola:
I.          Zilka Topoljak za oba rada „U meni je moj grad“  i  „ Za osmijeh djeteta“
II.         Darija Baškarad, prozni uredak „Ruke prijateljstva“
III.        Luka Vujica, „Za osmijeh djeteta“
 
Nagrade najboljima uručio je predsjednik općinskog vijeća gospodin Tomislav Bošnjak Matić.
Ne smijemo zaboraviti da su naša djeca talentovana i u drugim sferama pa je tako ovu svečanost upotpunio i učenik sedmog razreda osnovne škole Adnan Mušinović koji je pokazao svoj  izniman talenat u sviranju harmonike.
Zainteresirani posjetitelji mogu pogledati izložbu koja će biti otvorena do 7. aprila 2016.godine
.

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama