Objavljeno: 20.12.2018.

Vitez: Održano predavanje u okviru projekta Dijalog za budućnost

U maloj sali Općine Vitez danas je održano predavanje Pravednije društvo: promocija društvene povezanosti i različitosti u Bosni i Hercegovini, u okviru druge faze implementacije projekta Dijalog za budućnost.
U projektu sudjeluju 28 partnerskih općina, među kojima i općina Vitez. Ciljevi projekta Dijalog za budućnost su izgradnja razumijevanja u cijeloj zemlji. Ovim se projektom svim predstavnicima lokalne zajednice želi omogućiti veće sudjelovanje u političkom dijalogu s lokalnim donositeljima odluka. U okviru radionica Dijalog za budućnost u općini Vitez bit će održani treninzi za 240 mlađih adolescenata i 12 do 20 pedagoga i psihologa osnovnih škola.

Ovaj je projekt počeo kao zajednička inicijativa Predsjedništva Bosne i Hercegovine i Ujedinjenih nacija, a nastao je kao odgovor na potrebe za stvaranjem prostora za dijalog i promociju suživota u BiH, koji su zajednički provodile agencije UNESCO, UNICEF i UNDP.