Objavljeno: 22.1.2019.

OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

Obavještavamo poljoprivredne proizvođače, fizička i pravna lica sa područja općine Vitez koji su upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava (RPG) i Registar klijenata (RK) da je Pravilnikom o upisu u Registar poljoprivrednih gazdinstava i registar klijenata  („Službene novine Federacije BiH“, broj 42/08) propisano da su sva poljoprivredna gazdinstva obavezna do 31.3.2019. godine izvršiti ažuriranje podataka, odnosno prijavu promjena na svom poljoprivrednom gazdinstvu kod općinske službe koja vodi registar.
Sve ostale promjene koje se odnose na promjenu nosioca gazdinstva, članova, broj žiro-računa , prebivališta ili sjedišta, dužni ste prijaviti u roku od 30 dana od dana nastanka promjene. Poljoprivrednici koji ostvaruju premije, a žele  registrovati obrt ili privredno društvo navedene promjene moraju izvršiti  do 31. 03. 2019. godine.
Upis u Registar poljoprivrednih gazdinstava (RPG) i Registar klijenata (RK), kao i ažuriranje, odnosno prijava promjena podataka u Registru poljoprivrednih gazdinstava i registru klijenata je preduslov za ostvarivanje prava .
Apelujemo ovim putem na poljoprivrednike da dođu u kancelariju broj 213. u Službu za poduzetništvo i lokalni razvoj općine Vitez kako bi prijavili proizvodnje i time ostvarili pravo na novčane podrške za poljoprivredne proizvodnje u 2019. godini.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti u kancelariji broj 213. u Službi za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez ili putem broja telefona 030 718 217, kontakt osobe Sivro Jusuf i Toljušić Robert.

SLUŽBA ZA PODUZETNIŠTVO I LOKALNI RAZVITAK