Objavljeno: 31.1.2019.

Održana radionica Upravljanje projektnim ciklusom

U prostorijama Općine Vitez jučer je održana radionica na temu Upravljanje projektnim ciklusom.

 

Cilj radionice je pružanje dodatnih znanja o upravljanju projektnim ciklusom kako bi organizacije civilnog društva mogle, s kvalitetno osmišljenim i napisanim projektnim prijedlozima, aplicirati na javne pozive i pozive domaćih i međunarodnih donatora.

 

Na kraju radionice polaznici će biti u mogućnosti prepoznati faze projektnog ciklusa, razviti projektnu ideju, te pripremiti projektnu aplikaciju u skladu s ReLOad pozivom.

 

Tijekom 2019. godine Općina Vitez će raspisati dva javna poziva za financiranje projektnih prijedloga za organizacije civilnog društva i nevladine organizacije, od kojih će jedan javni poziv biti objavljen u suradnji s međunarodnom organizacijom UNDP kroz projekt ReLOad, a drugi će općina Vitez realizirati samostalno.

 

Oba javna poziva se realiziraju po LOD metodologiji. Regionalni program lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu financira Europska Unija, a provodi UNDP.