Objavljeno: 29.4.2016.

ODRŽAN SASTANAK POVJERENIKA REGIONALNIH ŠTABOVA SA SLUŽBOM CIVILNE ZAŠTITE OPĆINE VITEZ


U  sali općine Vitez u ponedeljak je održan sastanak povjerenika civilne zaštite regionalnih štabova CZ sa službom civilne zaštite i načelnikom općine Vitez Advanom Akeljićem, koji je ujedno i komadant štaba civilne zaštite.
Glavni cilj ovog sastanka bio je međusobno upoznavanje struktura civilne zaštite tj. Službe civilne zaštite sa regionalnim štabovima i povjerenicima, kao i upoznavanje struktura CZ o njihovim Zakonom definisanim pravima i obvezama kako bi mogli što bolje odgovoriti na eventualne prirodne ili neke druge nesreče i katastrofe.
Sudionicima sastanka podijeljen je materijal o njihovim pravima i dužnostima, telefonski imenik struktura CZ kao i najvažnijih brojeva insitucija i poduzeća, te su im podijeljene i iskaznice kao vid legitimacije povjerenika regionalnih štabova CZ.
Svi povjerenicima naloženo je da u službu CZ dostave liste prioritetnih potreba sa terena.