Objavljeno: 13.2.2019.

U Općini Vitez održan sastanak s predstavnicima ŠGD Šume Središnje Bosne

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić i predsjednik Općinskog vijeća Vitez Hidajet Sivro, jučer su održali sastanak s predstavnicima Šumskogospodarskog društva Šume Središnje Bosne, direktorom Društva Vildanom Hajićem, s upravnikom Fadilom Aščićem i šefom proizvodnje Šumarije Vitez Ivom Sekićem.

Tijekom sastanka razgovaralo se o stanju u oblasti šuma, o poslovanju Šumarije Vitez, te o stanju na terenu. Posebno je istaknuta potreba pokretanja mjera za zaštitu izvorišta vode za javno vodosnabdijevanje stanovništva, te sprečavanju nelegalnih sječa šume koje najviše utječu na količinu i kvalitet vode za vodosnabdijevanje.

Jedna od tema sastanka bila je i snabdijevanje stanovništva drvnim asortimentom i mogućnostima da se drvni asortiment građanima dostavlja izrezan i spreman za upotrebu. Zbog nefunkcionalnog sustava daljinskog grijanja u općini Vitez stanovnici općine prinuđeni su koristiti čvrsto gorivo, što u urbanom dijelu općine predstavlja problem prilikom dostave i skladištenja.

Na sastanku je iskazana spremnost na suradnju između ŠGD Šume Središnje Bosne i Općine Vitez. Razgovaralo se i o iznalaženju novog prostora za smješta Šumarije Vitez, te o mogućnostima korištenja i najma šumskog zemljišta koje je u nadležnosti Šumarije Vitez, a nije pod korisnom šumom.