Objavljeno: 13.2.2019.

U Općini Vitez održan sastanak s predstavnicima ŠGD Šume Središnje Bosne

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić i predsjednik Općinskog vijeća Vitez Hidajet Sivro, jučer su održali sastanak s predstavnicima Šumskogospodarskog društva Šume Središnje Bosne, direktorom Društva Vildanom Hajićem, s upravnikom Fadilom Aščićem i šefom proizvodnje Šumarije Vitez Ivom Sekićem.

Tijekom sastanka razgovaralo se o stanju u oblasti šuma, o poslovanju Šumarije Vitez, te o stanju na terenu. Posebno je istaknuta potreba pokretanja mjera za zaštitu izvorišta vode za javno vodosnabdijevanje stanovništva, te sprečavanju nelegalnih sječa šume koje najviše utječu na količinu i kvalitet vode za vodosnabdijevanje.

Jedna od tema sastanka bila je i snabdijevanje stanovništva drvnim asortimentom i mogućnostima da se drvni asortiment građanima dostavlja izrezan i spreman za upotrebu. Zbog nefunkcionalnog sustava daljinskog grijanja u općini Vitez stanovnici općine prinuđeni su koristiti čvrsto gorivo, što u urbanom dijelu općine predstavlja problem prilikom dostave i skladištenja.

Na sastanku je iskazana spremnost na suradnju između ŠGD Šume Središnje Bosne i Općine Vitez. Razgovaralo se i o iznalaženju novog prostora za smješta Šumarije Vitez, te o mogućnostima korištenja i najma šumskog zemljišta koje je u nadležnosti Šumarije Vitez, a nije pod korisnom šumom.

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama