Objavljeno: 15.2.2019.

U Vitezu održana radionica o stigmi preživjelih žrtava seksualnog nasilja u ratu

Radionica pod nazivom “Prevencija stigmatizacije osoba koje su preživjele seksualno nasilje u ratu - dosadašnji modaliteti i uloga medija“ održana je u srijedu 13. 2. 2019. u hotelu Central u Vitezu.

Radionica je realiziranau suradnji s udrugom građana za podršku osobama u duševnoj nevolji Most Vitez, a u okviru projekta „Edukacija i senzibilizacija na stigmu preživjelih CSRV-a“ koji implementira udruga „Snaga žene“ iz Tuzle.

Cilj ovog projekta je podići svijest i razumijevanje stigme i njenog utjecaja u široj javnosti, a istovremeno doprinijeti minimiziranju stigmatizacije i diskriminacije preživjelih ratnog seksualnog nasilja u šest lokalnih zajednica u FBiH: Goražde, Sanski Most, Tuzla, Vitez, Orašje i Maglaj.

Uvodno predavanje o traumi i transgeneracijskom prijenosu traume održala je prim. dr. Branka Antić-Štauber, predsjednica udruženja „Snaga Žene“ Tuzla, a zatim su uslijedila predavanja o samoj stigmi i utjecaju stigme na život preživjelih žrtava i medijsko izvještavanje u predmetima seksualnog nasilja u ratu i zakonska regulativa priznavanja statusa žrtava seksualnog zlostavljanja.

Radionici su nazocili predstavnici Socijalne službe Vitez, Općine Vitez, CMZ-a Vitez, UG Most Vitez, te učenice srednje mješovite škole Vitez.

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama