Objavljeno: 27.2.2019.

Održan sastanak predstavnika Općine Vitez i općinskih mjesnih zajednica

U sali Općinskog vijeća Vitez jučer je održan sastanak predstavnika Općine Vitez sa predstavnicima 17 općinskih mjesnih zajednica.

Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak-Matić, predsjednik Općinskog vijeća Hidajet Sivro, te pomoćnici načelnika Marija Grabovac i Muhamed Rebihić sa predstavnicima mjesnih zajednica razgovarali su o problemima, potrebama i o projektima koje je potrebno realizirati u ovoj godini u svim mjesnim zajednicama općine Vitez.

Na početku sastanka istaknuto je kako na brzinu realizacije projekata utječe priliv sredstava u proračun Općine Vitez, te da trenutno nekoliko projekata čeka realizaciju za koju su izdvojena sredstva i pripremljena dokumentacija, ali su zbog loših vremenskih uvjeta radovi odgođeni.

Kao trenutno najveći problem u mnogim naseljima ističe se vodoopskrba, i to u naselju Ahmići, Lupac, Kruščica.

Načelnik Bošnjak-Matić kazao je kako je prioritet ovog proračuna upravo voda, te da je cilj da uskoro 98% stanovnika općine Vitez ima neprekinutu opskrbu vodom. Istaknuto je da su posljednjih 10 godina ulaganja u vodovodnu mrežu iznosila 6 do 8 milijuna maraka, ali to još uvijek nije dovoljno. Ovim ulaganjima Općina Vitez nije plaćala vodu, koje za općinu Vitez ima u dovoljnim količinama, nego zastarjeli sustav vodoopskrbe.

U Proračunu općine Vitez za 2019. planirani su radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže, a među njima nastavak izgradnje bazena za vodu u Lupcu, te radovi u Ahmićima i Kruščici.

Tijekom sastanka je istaknuto da su za relizaciju projekata i kvalitetu radova važni dobro pripremljeni projekti, te dogovor sa stanovnicima i savjetima mjesnih zajednica.