Objavljeno: 10.5.2016.

U Vitezu održano Državno prvenstvo u judu


Judo klub “Vitez” ove godine bio je organizator Državnog prvenstva u judu koje se održalo 7. svibnja 2016. godine u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu. Prvenstvo se održalo u sklopu manifestacije "Dan općine Vitez". Takmičenje je organizurano za kadete, kadetkinje mlađe dječake i djevojčice, a natjecatelji su bili takmičari iz cijele Bosne i Hercegovine.  Na prvenstvu je nastupilo 242 natjecatelja iz 46  klubova. Sam tijek natjecanja protekao je u ozračju fer i sportske igre.
Najuspješniji pojedinci:               
Stariji dječak MARIJO JOZELJIĆ  – jk “BORSA” – MOSTAR
Starija djevojčica JOSIPA BRVENIK   – jk “BORSA” - MOSTAR
Junior FILIP STOJAK  - jk  “BOSNA” - SARAJEVO
Juniorka IVANA KUKIĆ – jk  “ZVIJEZDA” - BANJALUKA
 
Najuspješnije ekipa:               -
Stariji dječaka  judo klub “BORSA” – MOSTAR
Stariji djevojčica judo klub “BERKOVIĆI”  -  BERKOVIĆI
Juniori  judo klub “FAMOS”  ISTOĆNO SARAJEVO
Juniorki judo klub “BOSNA” - SARAJEVO
 
Judo klub Vitez na pomenutom prvenstvu osvojio je 4 medalje i to :
Zlato: Filip Stojak (proglašen za najboljeg juniora)
Bronza: Justina Livanic, Lolita Furunđija, Ivica Babić