Objavljeno: 3.9.2019.

Potpisani ugovori o implementaciji odobrenih srestava za realizaciju projekata iz sredstava Fonda za zaštitu okoliša SBK/KSB

Dana 22.08.2019.godine između Ministarstva prostornog uređenja, građenja i stambenih poslova SBK/KSB i Općine Vitez zaključeni su ugovori o implementaciji odobrenih sredstava Fonda za zaštitu okoliša SBK/KSB.
Za realizaciju projekta Izrada toplinske izolacije – zamjena vanjske stolarije na objektu OŠ “Dubravica” Preočica odobreno je 20.000,00 KM. Ukupna vrijednost planiranih radova na izmjeni dijela vanjske stolarije OŠ “Dubravica” Preočica iznosi 35.000,00 KM. Općina Vitez će iz Budžeta za 2019. godinu izdvojiti 15.000,00 KM za realizaciju ovog projekta.
Za realizaciju projekta Rekonstrukcija zgrade vrtića Vitez (pokrivački radovi-krov) odobreno je 10.000,00 KM. Ukupna vrijednost planiranih radova na zamjeni krova na zgradi vrtića Vitez je 15.000,00 KM. Općina Vitez će iz Budžeta za 2019. godinu izdvojiti 5.000,00 KM za realizaciju ovog projekta.
Isplata odobrenih sredstava na račun općine Vitez će se izvršiti putem banke.
Općina Vitez je pokrenula postupke javne nabavke za namjenski utrošak odobrenih sredstava.
 
 

                                                                    POMOĆNIK  NAČELNIKA
                                                         
                                                                          Muhamed Rebihić