Objavljeno: 3.10.2019.

U Vitezu obilježen Međunarodni dan starijih osoba

U povodu 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba u Domu za stare i nemoćne osobe „Eden“ u Vitezu održana je prigodna kulturno- zabavna priredba za korisnike ovoga doma u kojoj su sudjelovali, članovi Udruge „Volim Vitez“, HKD „Napredak“ Vitez i OO Mladeži HDZ BiH.
 
Prigodom posjeta Domu „Eden“ nazočne je u ime organizatora pozdravila zastupnica u Saboru ŽSB i dopredsjednica OO M HDZ BiH Vitez Dajana Maros koja se zahvalila na domaćinstvu i svima poželjela puno zdravlja i radosti te istaknula nadu kako je ovom manifestacijom korisnicima Doma dodatno uljepšana svakodnevica. „Briga za osobe treće životne dobi na načelima međugeneracisjke solidarnosti je jedan od stupova na kojima smatram da trebamo graditi naše društvo te smo upravo zbog toga danas posebnu pozornost posvetili osobama koje 1. listopada obilježvaju svoj dan. Bogata životna iskustva i znanja osoba treće životne predstavljaju veliki bazen novih spoznaja za nas mlade“, kazala je prigodom posjete zastupnica Maros.
 
Tijekom posjeta korisnici Doma darivani su prigodnim i zanimljivim porukama koje su za ovu prigodu izrađene te slasticama, a članovi tamburaške sekcije HKD „Napredak“ iz Viteza, pod vodstvom Darije Topić izveli su prigodan glazbeni program čime je dodatno upotpunjena lijepa večer i program.
 
Međunarodni dan starijih osoba proglasila je Glavna Skupština Ujedinjenih naroda 14. prosinca 1990. rezolucijom 45/106, da bi se naglasila važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi, a od 1991. godine obilježava se svakoga 1. listopada.
 
 
 
 

 Služba za društvene djelatnosti
 

Ostale vijesti

18.2.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

18.2.2020.   Obavijest kandidatima koji su se prijavili na Javni oglas za prijem u radni odnos u JKP“Vitkom“ d.o.o. Vitez

12.2.2020.   J A V N I K O N K U R S za prijem pripravnika sa visokom stručnom spremom u općinski organ uprave Općine Vitez

11.2.2020.   Informacija o nastavku projekta rekonstrukcije vodovodne mreže BP Petrol-Ahmići, općina Vitez

11.2.2020.   Karate klub "Ipon" Vitez uručio zahvalnicu načelniku

31.1.2020.   JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na određeno i neodređeno vrijeme - JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez

29.1.2020.   Poziv na predavanje "Ishrana muznih grla"

28.1.2020.   POZIV RODITELJIMA/SKRBNICIMA DJECE OBVEZNIKA PREDŠKOLSKOG PROGRAMA KOJA SU UPISALI DJECU U PROGRAM PRED ŠKOLU U J.U DJEČJI VRTIĆ- VITEZ

27.1.2020.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

22.1.2020.   ODLUKA o izboru kandidata za dodjelu sredstava za podršku poljoprivredi u 2019 godini

21.1.2020.   Javna ustanova DOM ZDRAVLJA VITEZ raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos doktora medicine

21.1.2020.   OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

20.1.2020.   J A V N I P O Z I V Izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine, raseljenim osobama u Bosni i Hercegovini i povratnicima u Federaciju Bosne i Hercegovine

17.1.2020.   JAVNI OGLAS za izbor kandidata za dodjelu specijalizacije - JU Dom zdravlja Vitez

16.1.2020.   NATJEČAJ za dodjelu studentskih stipendija za školsku 2019./2020. godinu