Objavljeno: 12.5.2016.

Direktori osnovnih škola iz Istambula kod načelnika


Načelnik općine Vitez primio je u posjetu direktorice osnovnih škola iz istambulske općine Büyükçekmece,  a sastanku su prisustvovali i direktori naše dvije osnovne škole.
Delegacija iz Istambula bila je i u posjeti osnovnim školama u Vitezu sa kojima će raditi na unapređenju saradnje u sektoru obrazovanja i nauke.
Treba napometnuti da su direktori Osnovne škole „Vitez“ i direktor Osnovne škole „Dubravica-Preočica“ već ranije potpisali Protokol o bratimljenju naših i istambulskih škola. Tim protokolom razvijat će se veze na polju obrazovanja i kulture između škola, a kroz taj projekat bratimljenja koji će se implementirati tokom četiri školske godine, škole će raditi na zajedničkim projektima i napređenju obrazovnog sistema.
Načelnik se zahvalio direktoricama na posjeti organu uprave općine Vitez i upoznao ih sa svim dešavanjima na području općine, kako školstva tako i privrede, ekonomije,komunalne infrastrukture i dr. „Iskreno se nadam da će ovo biti početak za saradnju kada su u pitanju ove dvije lokalne zajednice, općina Vitez i općina Büyükçekmece. Smatram da je ova platforma veoma dobra pretpostavka za mnoge buduće projekte.“

„Nama je zaista velika čast i zadovoljstvo danas posjetiti Vitez, posebno općinu, te razgovarati sa načelnikom. Želimo da se posebno zahvalimo direktoru, gospodinu Salihu Zlotrgu, koji je uradio sve da nas ovako lijepo dočeka. Mi smo zaista oduševljeni vašim gradom, i sviđa nam se ovdje. Trudit ćemo se da preko naših mogućnosti uradimo sve, jer smo ponosni što se u bosanskim školama izučava naš jezik. Iskreno ćemo nastojati da svaki vid odgojno-obrazovnog procesa podržimo na najbolji mogući način. Mislimo da će ovaj projekat nastaviti i dalje da se realizira i da će idući korak biti da vaši učenici dođu u posjetu kod nas u Istambul“, kazale su direktorice.

 
Kabinet načelnika
( M.H )

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama