Objavljeno: 29.11.2019.

Radovi na rekonstrukciji dječijeg igrališta u Vitezu počeli

U centru Viteza u toku su radovi na realizaciji projekta „Rekonstrukcija dječijeg igrališta“  koji je odobren kao projekt sa najvećim brojem glasova građana općine Vitez nakon elektronskog i anketnog glasanja, a na temelju prijedloga Foruma za građansku inicijativu koji je formiran  u okviru projekta ReLOaD.
 
Projekt je usmjeren na djecu i mlade, s posebnim fokusom na djecu s teškoćama u razvoju, a implementira ga Udruga za djecu s teškoćama u razvoju „Betanija“ iz Viteza. Cilj projekta je povećanje kvalitete i dostupnosti javnih površina za svu djecu sa područja općine Vitez.
 
Vrijednost projekta iznosi 21.000,00 KM a financira ga Razvojni program Ujedinjenih nacija u BiH, a sufinancira općina Vitez .Služba za društvene djelatnosti