Objavljeno: 14.4.2020.

Poziv poljoprivrednim proizvođačima za prijavu na preliminarnu listu proljetne sjetve

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u ovoj godini planira podršku za različite programe pokretanja poljoprivredne proizvodnje uključujući poticanje proljetne sjetve u saradnji sa jedinicima lokalnih samouprava koje će budžetskim sredstvima vršiti sufinansiranje istih.
U svrhu učešća u programima pokretanja poljoprivredne proizvodnje i poticanja proljetne sjetve, Općina vitez  je obavezana dostaviti preliminarnu listu poljoprivrednika za proljetnu sjetvu sa vrstama i površinama kultura na Javni poziv koji je objavilo Ministarstvo, a na koji će se prijaviti Općina Vitez.
 
Općina Vitez poziva sve poljoprivredne proizvođače koji obavljaju proljetnu sjetvu da dostave podatke o vrsti proizvodnje i površini na kojoj je zasnovana. Traženi podaci se odnose na sljedeće kulture: silažni i merkantilni kukuruz, Heljda, povrće (paradajz, paprika, krastavac, patlidžan, mrkva, cvekla, grah, luk   bijeli i crveni, zelena salata i krompir).
 
Podaci se dostavljaju isključivo putem telefona na broj: (030-718-217) svakim radnim danom u periodu od (08:00 do 13:00  sati) do 17.04.2020. godine.
Općina Vitez će naknadno objaviti Javni poziv za podsticanje proljetne sjetve   u kojem će biti navedeni kriteriji za dodjelu podsticajnih sredstava, a koji će se pravdati računima odnosno fakturama izdatih na ime poljoprivrednog proizvođača ili obrta isključivo za: kupovinu sjemena, mineralnih đubriva i zaštitnih sredstava. Visina iznosa podrške za poticanje proljetne sjetve će zavisiti od visine raspoloživih sredstava a maksimalno do 1.000,00 KM po krajnjem korisniku (poljoprivrednom proizvođaču).
                                                                     
                                                                                                        POMOĆNIK NAČELNIKA

                                                                              Muhamed Rebihić, dipl.ing.maš.

 

Ostale vijesti

28.9.2021.   POZIV ORGANIZACIJAMA CIVILNOG DRUŠTVA NA JAVNU RASPRAVU

23.9.2021.   Poziv na javnu raspravu - izdavanje prethodne vodne suglasnosti

17.9.2021.   VIVA FILM FESTIVAL OD 22.09 - 26.09.2021

17.9.2021.   J A V N I P O Z I V za učešće u javnoj raspravi za dodjelu koncesije za izvorište vode za piće “Sedra” u naselju Lupac

16.9.2021.   Promocija druge faze projekta“Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“ i novoodabranih partnerskih jedinica lokalne samouprave

14.9.2021.   Obavijest o održavanju prezentacije trase brze ceste kroz PC-96 Vitez

11.9.2021.   JKP «VITKOM» d.o.o. Vitez raspisuje JAVNI OGLAS za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

6.9.2021.   Čestitka za početak nove školske godine

2.9.2021.   J A V N I O G L A S za prijem namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme

31.8.2021.   Načelnik općine Jakšić iz Republike Hrvatske sa suradnicima posjetio Općinskog načelnika

30.8.2021.   ŠAHOVSKI KLUB VITEZ 2013 POBJEDNIK PRVENSTVA ŠAHOVSKOG SAVEZA HERCEG BOSNE

23.8.2021.   IZMJENA I PRODUŽENJE TRAJANJA JAVNOG POZIVA ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021.GODINU

11.8.2021.   INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

18.8.2021.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE ZAHTJEVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU

4.8.2021.   JAVNI POZIV ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2021. GODINU