Objavljeno: 22.5.2016.

PREDSJEDAVAJUĆI PREDSJEDNIŠTVA BOSNE I HERCEGOVINE BAKIR IZETBGOVIĆ U POSJETI OPĆINI VITEZ

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine  Bakir Izetbegović u petak je boravio u posjeti općini Vitez, gdje se sastao sa načelnikom općine Vitez  Advanom Akeljićem i njegovim saradnicima. Sastanku su također prisustvovali i potpredsjednica FBiH dr. Melika Mahmutbegović,  premijer Srednjobosanskog kantona  Tahir Lendo, te predsjednik Kantonalnog odbora Stranke demokratske akcije SBK, koji je ujedno i načelnik općine Busovača Asim Mekić.

Načelnik Akeljić upoznao je prisutne o trenutnom stanju i aktuelnoj situaciji u općini Vitez, osvrnuvši se na stanje sa budžetom i aktuelnim kapitalnim projektima i projektima za budući period gdje je zatražena i podrška  sa viših nivoa vlasti.

Također, prisutni su upoznati i sa ekspsanzijom u poljoprivrednoj djelatnosti u posljednih nekoliko godina, sa posebnim akcentom na uzgoj i preradu jagodičasto bobičastog voća, ali i o nekim budućim kapitalnim projektima, sa neizostavnom temom brze ceste Lašva-Travnik.
Razgovaralo se i na temu međunacionalnih i međuvjerskih odnosa na području općine Vitez, kao i  pripremama za  lokalne izbore koji će se održati u  septembru.

Nakon sastanka u općini Vitez delegacija se zaputila prema Travniku gdje je bila održana Javna tribina.

 

Kabinet načelnika
(M.H)

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama