Objavljeno: 1.6.2016.

Radovi na izgradnji II faze Gradske pijace u punom jeku


Kako smo već ranije objavili uveliko se radi na realizaciji projekta izgradnje II faze Gradske pijace u Vitezu. U ovoj fazi radi se natkrivanje koje predstavlja jedan od važnijih dijelova uređenja samog gradskog jezgra. Poznato je da je dugi niz godina Gradska pijaca na području općine Vitez  imala neadekvatne uslove za prodaju hrane, voća i povrća, a izgradnjom ovakve pijace u Vitezu stvorit će se uslovi i prostor za  prodaju svježih proizvoda naših poljoprivrednika. Ovim projektom omogućeno je da se iskoristi prostor nekadašnje stare pijace i pretvori se u jedan ambijent koji će biti mjesto dobre prodaje.
Sam idejni projekat koncipiran je tako da se prvenstveno zadovolje potrebe sadašnjih i budućih korisnika, te da se uveliko poboljša kvaliteta  prostora, a samim time i okruženja.
Nadamo se da će ovaj projekat doprinjeti razvoju svijesti ljudi o potrebama da utiču na to da naš Vitez napreduje i da nije svejedno gdje će trošiti svoj novac.
Donosimo vam i fotografije dijela postavljene konstrukcije, kao i preostali dio, koji čeka na ugradnju.


 

Kabinet načelnika
(M.H.)

Ostale vijesti

11.7.2019.   Zapisnik sa drugog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Zapisnik sa prvog sastanka Foruma za građanske inicijative u Vitezu

11.7.2019.   Rang lista rezultata po javnom pozivu za organizacije civilnog društva u sklopu ReLOaD projekta za Općinu Vitez

10.7.2019.   Poziv za 18. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

3.7.2019.   Rezultati procesa izbora predstavnika organizacija civilnog društva sa područja općine Vitez za učešće u evaluacionoj komisiji u Općini Vitezu (ReLOaD)

1.7.2019.   Informacija o završetku projekta „Ekonomsko osnaživanje socijalno i materijalno ugroženih osoba kroz proizvodnju u plastenicima“ za 2019 godinu

1.7.2019.   Saopštenje o izvođenju radova na rekonstrukciji raskrsnice na ulazu u Vitez

21.6.2019.   Poziv članovima organizacija civilnog društva za prijave za učešće u Povjerenstvu za evaluaciju u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom III mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

21.6.2019.   Izvještaj o održanom II mentorskom sastanku u okviru Javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

10.6.2019.   Izvještaj o održanom mentorskom sastanku u okviru javnog poziva za predaju projektnih prijedloga u sklopu projekta Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) u općini Vitez

7.6.2019.   Obavijest o rezultatima Javnog poziva koji je općina Vitez raspisala za NVO sektor u 2019.g.

7.6.2019.   POZIV za 17. sjednicu Općinskog vijeća Vitez

7.6.2019.   JAVNI POZIV za učešće u Programu pomoći u obavljanju pripravničkog staža

3.6.2019.   Čestitka povodom Bajrama