Objavljeno: 1.6.2016.

Radovi na izgradnji II faze Gradske pijace u punom jeku


Kako smo već ranije objavili uveliko se radi na realizaciji projekta izgradnje II faze Gradske pijace u Vitezu. U ovoj fazi radi se natkrivanje koje predstavlja jedan od važnijih dijelova uređenja samog gradskog jezgra. Poznato je da je dugi niz godina Gradska pijaca na području općine Vitez  imala neadekvatne uslove za prodaju hrane, voća i povrća, a izgradnjom ovakve pijace u Vitezu stvorit će se uslovi i prostor za  prodaju svježih proizvoda naših poljoprivrednika. Ovim projektom omogućeno je da se iskoristi prostor nekadašnje stare pijace i pretvori se u jedan ambijent koji će biti mjesto dobre prodaje.
Sam idejni projekat koncipiran je tako da se prvenstveno zadovolje potrebe sadašnjih i budućih korisnika, te da se uveliko poboljša kvaliteta  prostora, a samim time i okruženja.
Nadamo se da će ovaj projekat doprinjeti razvoju svijesti ljudi o potrebama da utiču na to da naš Vitez napreduje i da nije svejedno gdje će trošiti svoj novac.
Donosimo vam i fotografije dijela postavljene konstrukcije, kao i preostali dio, koji čeka na ugradnju.


 

Kabinet načelnika
(M.H.)