Objavljeno: 13.6.2016.

Održano takmičenje u plesu “LDF OPEN DANCE COMPETITION 2016”


Vitez je u subotu bio domaćin završnog plesnog takmičenja u sportskim i modernim plesovima za regiju pod nazivom “LDF OPEN DANCE COMPETITION 2016”. Takmičenje je održano u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu.
Turnir je okupio oko 900 takmičara iz Hrvatske, Crne Gore, te mnogobrojnih bh.gradova, odakle su plesni klubovi došli kako bi pokazali svoj talenat.
Takmičenje je zvanično otvorio načelnik općine Vitez Advan Akeljić, koji je svim učesnicma poželio puno uspjeha u takmičenju, sa željom da iz Viteza ponesu najljepše uspomene.
Prije samog početka takmičenja upriličen je i svečani defile kroz grad.
Turnir je startao oko 11.30 sa najmlađim kategorijama, a završio se oko 21.00 sat sa najstarijim kategorijama. Zastupljeni su bili svi plesni stilovi a najmasovniji od njih su: hip-hop, latin, street dance, disco dance, jazz dance, show dance, etnokarakterni plesovi, cheerleading i free style.
Svoje učešće na takmičenju uzeo je i sam domaćin LDF Vitez, a 1.mjesto LDF Dance open competition 2016 osvojile su djevojke pod nazivom Boginje iz plesnog kluba LDF Vitez.
Generalni pokrovitelj ovog sportskog događaja bila  je Općina Vitez.