Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Čestitka povodom Svjetskog dana učitelja

U povodu Svjetskog dana učitelja načelnik Općine Vitez Boris Marjanović uputio je čestitku svim prosvjetnim djelatnicima koji obavljajući ovaj značajan poziv daju nemjerljiv doprinos razvoju društva u cjelini.
„Uvažene učiteljice i učitelji, nastavnice i nastavnici, kao načelnik Općine Vitez, a i kao vaš kolega svjestan sam značaja poziva i odgovornog posla koji je stavljen pred vas. Neka ovaj Dan dodatno naglasi važnost obrazovanja i znanosti te istakne važnost rada svih učitelja i nastavnika. Sretan Svjetski dan učitelja“, navodi se u čestitci.
Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.