Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Dijalog za mlade: Poziv za učešće na Dijalogu za Budućnost

Dijalog za mlade je prostor u okviru kojeg mladi ljudi imaju mogućnost da identifikuju potrebe, probleme i neiskorištene potencijale, te istovremeno ponude inicijative ili rješenja za unapređenje kvalitete vlastitog života i života lokalne zajednice. Ovakav način angažmana mladih direktno utiče na povećanje njihovog učešća u procesima donošenja odluka na lokalnom nivou, osnažuje ih i osigurava da se u punom kapacitetu iskoristi njihov potencijal. U okviru Dijaloga organizovati će se sastanci sa mladima za identifikaciju pitanja ali i odgovora od vitalnog značaja za njih u lokalnim zajednicama, te će ih ohrabriti da učestvuju u društvenom životu zajednice i bliže sarađuju sa lokalnim vlastima. Dijalog za mlade je mehanizam za uključivanje mladih u život zajednice koji ima za cilj istražiti i razumijeti izazove i potrebe mladih ljudi u našoj zajednici.

Dijalog za Budućnost će biti organizovan u 09.10.2023. godine u 15:00h, Velika sala općine Vitez.

Na sastanku su pozvani mladi sa područja općine Vitez, uzrasta od 15 do 30 godina (srednjoškolci i srednjškolkinje, studenti i studentkinje, aktivisti i aktivistkinje, predstavnici i predstavnice omladinskih organizacija, pripravnici i pripravnice, volonteri i volonterke u zajednici), spremni za jačanje vlastitih kapaciteta i unapređenje kvalitete života lokalne zajednice. Vaši glasovi i mišljenja su od suštinskog značaja kako bismo zajedno oblikovali bolju budućnost.

Mladi su mogu prijaviti putem linka: Dijalog za Budućnost 📢 (google.com)

Vaše sudjelovanje je od suštinskog značaja za uspjeh ove inicijative, stoga vas molimo da ozbiljno razmotrite dolazak i podijelite svoje perspektive. Očekujemo inspirirajuće razgovore i nadamo se da ćemo zajedno stvoriti osnove za bolju budućnost za sve nas.

Događaj se organizuje uz podršku Instituta za razvoj mladih KULT i u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 – ReLOaD2, kojeg finansira Europska unija, a sprovodi Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP) u partnerstvu sa Općinom Vitez.