Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Načelnik Marjanović razgovarao s izaslanstvom ogranka Matice hrvatske Vitez

Danas je općinski načelnik Boris Marjanović u službeni posjet primio izaslanstvo ogranka Matice hrvatske Vitez na čelu s predsjednikom ogranka Željkom Kocajem.

Na sastanku je Kocaj prezentirao dosadašnji rad ogranka ove institucije koja je osnovana prije 180 godina, a u Vitezu je ogranak i službeno utemeljen prošle godine. Do sada je, istaknuto je, adaptiran i službeno otvoren ured Matice hrvatske Vitez, priređena izložba fotografija u Gradskoj galeriji, a publici je predstavljen i prvi broj časopisa Lašva koji će ubuduće periodično izlaziti.

Načelnik Marjanović je pohvalio samu ideju utemeljenja ogranka Matice hrvatske u Vitezu te dosadašnji rad. U ime Općine Vitez obećao je biti potpora radu MH Vitez koji ima značajnu ulogu u društvenom životu naše općine.

Na koncu sastanka Kocaj se zahvalio načelniku na prijemu te dosadašnjoj potpori zahvaljujući kojoj je i ustrojen rad ogranka.