Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Održana manifestacija dodjela priznanja najboljim sportašima općine Vitez

Danas je u kongresnoj dvorani hotela Central u Vitezu održana tradicionalna manifestacija dodjele priznanja za najbolje sportaše općine Vitez.

Manifestaciju je organizirao Sportski savez općine Vitez i to uz potporu brojnih pokrovitelja i sponzora, među kojima je Općina Vitez generalni pokrovitelj manifestacije.

Obraćajući se nazočnima općinski načelnik Boris Marjanović čestitao je nazočnima na nominacijama i priznanjima te, između ostaloga kazao: „Mi danas, kako pogledamo tko su nagrađeni i nominirani vidimo da sport u Vitezu ima budućnost, da ga krasi posebna nadarenost naših mladih i vrijedan rad njihovih trenera i svih sportskih radnika. Upravo zato, svi ovdje okupljeni, a osobito Sportski savez općine Vitez, moramo imati spremnosti za nove ideje i mogućnosti da nadarenim sportašima osiguramo daljnji rast i razvoj, a zašto ne, da ponovno u Vitezu gledamo i vrhunski seniorski sport.

Na ovogodišnji natječaj za nominiranja kandidata u svim kategorijama pristigle su prijave iz dvadeset i četiri sportska kolektiva, a za najboljeg sportaša općine Vitez proglašen je David Čečura (Judo klub Vitez), koji je prošle sezone osvojio 3. mjesto u BiH za seniore, te 5. mjesto na prvenstvu BiH za U23-mlađe seniore. Najuspješnija sportašica je Ajna Zlotrg (STK Vitez), trećeplasirana stolnotenisačica u BiH prošle godine i prvoplasirana kada je u pitanju igra u paru. Posebna priznanja za razvitak sporta u Vitezu u kategoriji sportski radnik godine dobili su Danijel Papić (Rukometna akademija Vitez), Dario Čerkez (NK Rijeka Kolibrići) i Sumeja Livnjak (Karate klub Mladost).

Na svečanosti je posthumno priznanje Sportskog saveza općine Vitez za pokojnog Darija Čerkeza (Motocross klub Vitez) uručeno Ivi Čerkez, njegovom bratu. Nagrade i priznanja uručili su načelnik Boris Marjanović, predsjednik Općinskog vijeća Hidajet Sivro te članovi Upravnog odbora SSOV.

SVE NAGRADE I PRIZNANJA:

Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora:

 • STK “Vitez”-KEMAL BEGANOVIĆ

Ostvareni rezultati: 3. mjesto “Table tenis Zenica 2022”; 3. mjesto “GEWO KUP 2022”; 3. mjesto državno prvenstvo BiH u igri parova;

Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora iz ekipnih sportova

 • Nogometni klub “Romari” Vitez-DAVID MARKOVIĆ

Ostvareni rezultati: 1. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar 2” za juniore; 1. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar” za junior; 2. mjesto-Omladinska liga BiH za junior; osvajač Kupa NS SBK/KSB za juniore; plasman u ¼ finale KUP-a BiH za juniore; kapetan juniorske selekcije NK “Romari”; boravio na probnim treninzima u NK “Lokomotiva” Zagreb

Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki

 • Karate klub “Mladost”-TEA PAVLOVIĆ

Ostvareni rezultati: nositeljica smeđe-crnog (IKxu) pojasa; 2. mjesto na 1. kolu kantonalne karate lige borbe juniorke; 1. mjesto na Bugojno Open-u; 3. mjesto “Vogošća Open 2022”

Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki iz ekipnih sportova

 • Odbojkaški klub “Vitez”-MARIJA RAJIĆ

Ostvareni rezultati u sezoni 2021/2022: 1. mjesto u Omladinskoj odbojkaškoj ligi KSB/SBK; kapetan juniorske ekipe; proglašena najboljom igračicom lige za prošlu sezonu u okviru svoje kategorije

Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta

 • Karate klub “Mladost”-ISMAIL ĐIDIĆ

Ostvareni rezultati: nositelj smeđe-crnog (IKxu) pojasa; kadetski reprezentativac BiH; sudionik Balkanskog prvenstva u kategoriji borbe kadeti -52kg; viceprvak države u kategoriji borbe kadeti -52kg; sudionik svjetske karate lige za mlade Venecija 2022; osvajač zlatne medalje na izbornom turniru za europsko i balkansko prvenstvo; osvajač zlatne medalje na Kupu BiH ;

Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta iz ekipnih sportova

 • Nogometni klub “Romari” Vitez-MARKO BOŠNJAK

Ostvareni rezultati: 2. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar 2” za kadete; kapetan kadetske selekcije NK “Romari”

Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja

 • Karate klub “Mladost”-DOMINIKA MALEŠ

Ostvareni rezultati: nositeljica smeđe-crnog pojasa; 5. mjesto na Kupu BiH za kadete, kadetska reprezentativka; 2. mjesto na DP u kategoriji borbe djevojčice-54kg; sudionica Balkanskog prvenstva za kadete;

Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja iz ekipnih sportova

 • Odbojkaški klub “Vitez”-LAURA MARTINOVIĆ

Ostvareni rezultati u sezoni 2021/2022: 1. mjesto u Omladinskoj odbojkaškoj ligi KSB/SBK; proglašena najboljom igračicom lige za prošlu sezonu u okviru svoje kategorije

Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira

 • Karate klub “Mladost”-EMIR SPAHIĆ

Ostvareni rezultati: nositelj plavog pojasa; 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu i seniore u kategoriji borbe dječaci 10 godina-40kg; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu u  kategoriji borbe dječaci 10 godine-40kg; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji borbe dječaci 10 godina-40kg;

Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira iz ekipnih sportova

 • Nogometni klub “Romari” Vitez-HARIS BEŠO

Ostvareni rezultati: 2. mjesto-Liga pionira i predpionira NS SBK/KSB

Najuspješnija sportašica u kategoriji pionirki

 • Karate klub “Mladost”-ŠEJLA SADIBAŠIĆ

Ostvareni rezultati: nositeljica smeđeg pojasa; 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu u kategoriji borbe djevojčice 10 godina-40kg; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu u kategoriji djevojčice 10 godine-40kg; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji borbe djevojčice 10 godina-40kg;

Najuspješniji sportaš u kategoriji sportaša s tjelesnim oštećenjem

 • Karate klub “Mladost”-LARIS BEŠIĆ

Ostvareni rezultati: nositelj smeđeg-crnog pojas; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za senior, veteran i parakarataše; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za kadete, junior U21 i parakarataše u kategoriji kate; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za kadete, junior U21 i parakarataše u kategoriji kate;

Najuspješniji trener iz pojedinačnih sportova

 • Karate klub “Mladost”-ZENIRA BEKTAŠ

Ostvareni rezultati: nositeljica crnog pojasa-3. dan; seniorska reprezentativka u BiH; njena ekipa osvajala je medalje na federalnom, državnom i balkanskom prvenstvu

Najuspješnji trener iz ekipnih sportova

 • Nogometni klub “Romari” Vitez-ROBERT PERKOVIĆ

Ostvareni rezultati: 1. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar 2” za junior; 1. mjesto-Omladinska liga grupa “Centar” za juniore; 2. mjesto-Omladinska liga BiH za junior; osvajač Kupa NS SBK/KSB za juniore; plasman u ¼ finale KUP-a BiH za junior

Najperspektivniji sportaš

 • Karate klub “Mladost”-HAMZA ADILOVIĆ

Ostvareni rezultati: nositelj ljubičastog pojasa; pionirski reprezentativac BiH; 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu i senior u kategoriji kate dječaci 9 godina; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate dječaci 9 godina; 2. mjesto na Federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate dječaci 9 godina;

Najperspektivniji sportašica

 • Karate klub “Mladost”-ZAHRA ADILOVIĆ

Ostvareni rezultati: nositeljica ljubičastog pojasa; 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu i seniore u kategoriji kate djevojčice 8 godina; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate djevojčice 8 godina; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate djevojčice 8 godina;

Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji

 • STK “CM” Vitez”-1920 bodova

Ostvareni rezultati: 6. mjesto Premijer Liga BiH-polusezona 2022/2023; 10. mjesto-Premijer Liga BiH-sezona 2021/2022-muškarci

Najuspješnija juniorska ekipa u muškoj konkurenciji

Nogometni klub “Romari” Vitez

Ostvareni rezultati: 1. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar 2” za junior; 1. mjesto-Omladinska liga grupa “Centar” za junior; 2. mjesto-Omladinska liga BiH za junior; osvajači KUP-a NS SBK/KSB za junior; plasman u ¼ finale KUP-a BiH za junior

 

Najuspješnija juniorska ekipa u ženskoj konkurenciji

 • STK “Vitez”

Ostvareni rezultati: 3. mjesto Državno prvenstvo za juniorke; 6. mjesto na Premijer Ligi BiH za žene

Najuspješnija kadetska ekipa u muškoj konkurenciji

 • STK “CM” Vitez

Ostvareni rezultati: 10. mjesto-Premijer Liga BiH; 6. mjesto-Premijer Liga Bih na polusezoni 2022/2023; 1. mjesto-3. Federalna liga BiH na polusezoni

Najuspješnija kadetska ekipa u ženskoj konkurenciji

 • Rukometna akademija “Vitez”

Ostvareni rezultati u sezoni 2021/2022: 5. mjesto u BiH-kadetsko prvenstvo BiH; 2. mjesto u kadetskoj ligi matičnog saveza-RS HB

Najuspješnija pionirska ekipa u muškoj konkurenciji

 • Karate klub “Mladost”

Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Državnom prvenstvu za pionire

Najuspješnija pionirska ekipa u ženskoj konkurenciji

 • Karate klub “Mladost”

Ostvareni rezultati: 3. mjesto na Državnom prvenstvu za pionire; 1. mjesto na kantonalnom prvenstvu

Najuspješnija ekipa u kategoriji sportaša s tjelesnim oštećenjem

 • Sportski klub invalida sjedeće odbojke “Vitez”

Ostvareni rezultati: trenutno se natječu-Prva liga jug BiH u sjedećoj odbojci

Najuspješniji veteran

 • Biciklistički klub “Vitez”-KRISTIJAN RAJKOVIĆ

Ostvareni rezultati: državni prvak u kategoriji MASTER u 2022. godini

 

POSEBNA PRIZNANJA SPORTSKOG SAVEZA OPĆINE VITEZ ZA DOPRINOS U RAZVITKU SPORTA NA OPĆINI VITEZ:

Priznanje “Sportski radnik godine”

 • NK “Rijeka”-Kolibrići-DARIO ČERKEZ

Nogometna karijera; trenerska karijera; voditelj omladinske škole nogometa Kolibrići; 133 osvojena trofeja sa omladinskim selekcijama NK Rijeka; 133 kompleta medalja na nogometnim turnirima širom BiH; organizator dva međunarodna dječja nogometna turnira koja su u 2022. godini okupilo 196 ekipa sa preko 2000 sudionika iz BiH, Hrvatske i Srbije

 • Rukometna akademija “Vitez”-DANIEL PAPIĆ
 1. mjesto u BiH-trener u 2021. godini; 5. mjesto u BiH-trener u 2022. godini
 • Karate klub “Mladost”-SUMEJA LIVNJAK

Posebna priznanja sportašima i organizacijama

 • Udruga hodočasnika “Alojzije Stepinac” Vitez i Hrvatsko planinarsko društvo “Vitez” -ANDRIJA LIVANČIĆ

Ostvareni rezultati: član i promotor društva i Općine Vitez, pokretač svih pješačkih aktivnosti; pješački pohodi na planinske vrhove Olimp, Musala, Kilimagaro u Tanzaniji, najviši vrhA frike (5895 m/nv)

 • Hrvatsko planinarsko društvo “Vitez”:NENAD RAJIĆ

Ostvareni rezultati: član i promotor društva i Općine Vitez; osvojio više vrhova Himalaya od kojih je najviši Island Peak (6165 m/nv)

 • Karate klub “Mladost”EMRAH PLIVČIĆ

Ostvareni rezultati: bronzana medalja u kategoriji borbe dječaci 13 godina-40kg; Balkansko prvenstvo za djecu i seniore, osvajač zlatnih medalja na Državnom i Federalnom prvenstvu

 • BELMIN SPAHIĆ

Ostvareni rezultati: bronzana medalja u kategoriji borbe dječaci 13 godina +55kg; Balkansko prvenstvo za djecu i senior

 • ABEDIN MUJEZINOVIĆ-Atletika

Ostvareni rezultati u sezoni 2021/2022: na Balkanskim igrama osvojena zlatna medalja (1. na 800 m); 19. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Oregonu (SAD); 16. mjesto na Europskom prvenstvu u Minchenu