Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Plan izlaganja izvoda/izvatka iz Privremenog Centralnog/Središnjeg biračkog spiska/popisa

U skladu sa članom 16. 17. i 18. Pravilnika o upotrebi i izradi izvoda iz Centralnog biračkog spiska (“Službeni glasnik BiH”br. 31/24), Općinska  izborna komisija Vitez donosi Plan izlaganja Privremenog biračkog spiska.

Pozivaju se građani sa pravom glasa da provjere status na Privremenom biračkom spisku. Privremeni birački spisak će biti izložen u periodu od 08.06. do 08.07.2024. godine kako slijedi:

1.U sjedištu  Općinske izborne komisije Vitez u zgradi Općine Vitez (prvi sprat kancelarija

   105).

  1. U prostorijama Centra za birački spisak koje se nalaze u zgradi općine Vitez (prizemlje, kancelarija broj 007).

3.U prostorijama mjesnih zajednica općine Vitez

Putem JU Radio Vitez, bit će emitovana obavještenja -o mjestu i trajanju izlaganja izvoda/izvatka iz Privremenog biračkog spiska sa pozivom građanima da izvrše uvid u iste (kako bi mogli provjeriti svoje podatke, te u slučaju potrebe izvršiti njihovu  ispravku kod nadležnog organa);

Izborna komisija Vitez obaviještava birače koji imaju statut raseljenog lica da imaju pravo na izbor biračke opcije glasanja za općinu u kojoj su imali prebivalište  prije sticanja statusa raseljenog lica  ili za općinu u kojoj imaju trenutno prijavljeno  boravište.

Potrebno je da prijavu podnesu u Centru za birački spisak, najkasnije do 23.7.2024. godine.

Sve potrebne informacije se mogu dobiti i na broj telefona: 030/718-209.

 

PREDSJEDNICA   OIP/OIK VITEZ

Ramajana Idrizović