Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Projekt Dijaspora invest predstavljen u Općini Vitez

Danas su općinski načelnik Boris Marjanović i predsjednik Općinskog vijeća Vitez Hidajet Sivro sa suradnicima u posjet primili predstavnike projekta Dijaspora invest, Amara Brkana i Feđu Krivošića.

Ovo je prvi službeni posjet predstavnika projekta koji je nastao u okviru realizacije USAID projekta. Oni su općinskom rukovodstvu predstavili vlastiti program rada te kriterije za dodjelu bespovratnih grant sredstava, gdje u primarni fokus stavljaju poduzeća orijentirana na proizvodnju te ona koja u svojemu suvlasništvu imaju osobe iz dijaspore ili pak posluju s firmama iz dijaspore.

Općinski načelnik Boris Marjanović izrazio je načelnu spremnost za suradnju s ovom organizacijom, a sve s ciljem da se domaćim gospodarstvenicima omogući apliciranje na pozive za sufinanciranje razvojnih projekata.