Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

U Općini Vitez održan prijam za polaznike JU Dječji vrtić u povodu Dječjeg tjedna

Dječji tjedan se diljem svijeta obilježava u prvom tjednu listopada i ima za cilj skretanje pozornosti javnosti na djecu i njihova prava zajamčena Konvencijom o pravima djeteta Generalne skupštine Ujedinjenih naroda, a koja je usvojena 20. studenog 1989. godine.

S time u vezi danas u općinski načelnik Boris Marjanović i predsjednik Općinskog vijeća Hidajet Sivro primili polaznike Javne ustanove Dječji vrtić Vitez te odgojiteljice i ravnateljicu vrtića Ljiljanu Pranjković-Kovač. Tijekom prijama istaknuta je važnost zaštite prava djece.

Također, djeca su izvela i tri glazbene točke te su pripremili prigodne poruke i crteže za ovaj dan i šetnju gradskim trgom i ulicama.