Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

U povodu Svjetskog dana Roma u Općini Vitez održan prijam za predstavnike Udruženja Jačanje Zuralipe

Danas su općinski načelnik Boris Marjanović i predsjednik Općinskog vijeća Hidajet Sivro održali sastanak sa predstavnicima Udruženja Roma Jačanje Zuralipe Vitez koje je predvodio Sabahudin Tahirović, predsjednik Udruženja.

Povod sastanku je bio Svjetski dan Roma koji se obilježava 8.4, kao spomen na jedan od najvažnijih događaja u povijesti Roma kada su usvojene odluke o romskoj zastavi i službenoj himni. S time u vezi načelnik Marjanović i predsjednik Sivro su čestitali ovaj značajan Dan svim Romima te još jednom istaknuli opredjeljenje da u zajedništvu s drugim institucijama jačanju položaj romske populacije u općini Vitez.

Članovi Udruženja Roma Jačanje Zuralipe su zahvalili na čestitkama, dosadašnjoj potpori te predstavili probleme s kojima se susreću u radu te planirane projekte.