Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

U tijeku treća faza asfaltiranja ove godine, za ovu svrhu do sada utrošeno 536.446 KM

Danas je u Vitezu, uslijed odgovarajućih vremenskih prilika započela treća faza radova na poslovima asfaltiranja lokalnih putova, a danas je sanirano oštećenja na prometnici na izlazu iz grada kod Kavazovića kuća te je sanirano oštećenje prometnice u ulici Josipa Kurevije, nastalo nakon rekonstrukcije kanalizacijske mreže ranije ove godine.

Inače, ova treća faza, koju je općinski načelnik Boris Marjanović nedavno ugovorio vrijedna je 45.229 KM, a uz ove dvije dionice u planu je i sljedeće:

  • Asfaltirati put u MZ Zabilje- Sadovače, dionica do kuće Pere Matoševića
  • Asfaltirati put u MZ Zabilje- Sadovače, odvojak prema kući Bože Jukića
  • Asfaltirati dionicu kod džamije u naselju Sadovače
  • Proširiti put u Nadiocima, od kuće Slave Jukić do Mladena Omazića

Općina Vitez ranije je izvršila radove iz nekoliko ugovora za asfaltiranje i rekonstrukcije lokalnih putova u vrijednosti 247.371,58 KM (FAZA I) te 243.846,76 KM (FAZA II), što će reći kako je do sada za 2023. godinu ugovoreno za ovu namjenu 536.446 KM, a planira se četvrta i peta faza za što su u tijeku odgovarajući postupci nabave, a njima se planiraju rekonstruirati putovi u naseljenim mjestima Bila, Zabilje- Sadovače, Lupac, Ahmići, Preočica, Rijeka, Mošunj, Nadioci, Počulica, Jardol, Gačiće (Jaruga i Zlić), Šantići,Kruščica, Podgradina i Dubravica.